Ako si zmerať veľkosť prsta

 
 
 

Ako si zmerať velkosť prsta

Zaujal Vás prsteň z našej kolekcie, ale nepoznáte, prípadne ste zabudli svoju veľkosť? Ponúkame Vám preto niekoľko jednoduchých návodov, ako presne zmerať veľkosť vášho prsteňa...Keďže sú jednotlivé veľkosti (50,51,52,53...) kalibrované, teda vymedzené normou, je potrebné, aby ste svoju veľkosť čo najpresnejšie zmerali a následne porovnali s hodnotami v tabuľke.

1. Meranie pomocou papierového prúžku

Vystrihnite si papierový prúžok dlhý cca 10 cm so šírkou asi 4 mm. Prúžok otočte okolo prsta, ktorý ste si vybrali. Následne fixou vyznačte miesto, kde sa vám prúžok z jednotlivých strán prekrýva resp. spája. Pravítkom zmerajte vzdialenosť medzi dvoma čiarkami. Táto vzdialenosť v mm určuje obvod Vášho prsta a teda aj veľkosť prsteňa.

Upozornenia:

Pred zaznačením odporúčame prejsť prúžkom aj cez kĺb prsta, pretože ten zvykne byť najširší. Je vhodné si merať prsty v popoludňajších hodinách, vtedy prsty už nie sú opuchnuté. Je potrebné si uvedomiť, že veľkosti prstov na pravej a ľavej ruke nie sú rovnaké.

 

2. Meranie podľa vnútorného priemeru vami noseného prsteňa

Na toto meranie môžete použiť prsteň, ktorý nosíte alebo ste nosili a jeho veľkosť vám dostatočne vyhovovala. Pravítkom zmerajte vnútorný priemer prsteňa a to zmeraním vzialenosti stien prsteňa. Výslednú hodnotu v mm porovnajte s hodnotami v tabuľke, pričom ku každej vzdialenosti v mm je priradená kalibrovaná veľkosť prsteňa.